Menu
 
07.Luty.2017

Jak skutecznie wysprzątać i wyczyścić samochód?

Praktycznie każdy z nas ma samochód. Ten pojazd dwuśladowy to znakomity środek komunikacji. Pozwala na szybkie przemieszczanie się z miejsca na miejsce. Zazwyczaj przydaje nam się rano, kiedy musimy jak najszybciej znaleźć się w naszym miejscu pracy. Praktycznych zastosowań samochodów jest jednak zdecydowanie więcej. Bardzo dużo osób korzysta z tego środka komunikacji przy robieniu zakupów czy podróżowaniu. Aby jazda samochodem była przyjemna, konieczne jest utrzymywanie go w czystości. Niestety, ciągły pośpiech sprawia, że nie jest to takie łatwe i wiele osób ma z tym problem. Postanowiliśmy zatem napisać kilka wskazówek, jak szybko i skutecznie wyczyścić oraz wysprzątać własny samochód.

 

Sprzątanie samochodu - co jest potrzebne?

Aby sprzątanie samochodu było skuteczne, potrzebne jest posiadanie kilku niezbędnych elementów. Na pewno każdy powinien zatroszczyć się o duże wiadro. Poza tym, dobrze byłoby mieć wąż ogrodowy, który został podpięty do bieżącej wody. Nie obejdzie się bez specjalistycznych środków do polerowania plastiku czy metalu. Trzeba także posiadać szmatkę do polerowania oraz wosk. Jeśli zależy Wam na dokładnym umyciu samochodu warto także mieć miękką gąbkę. Najlepiej, gdyby była dość duża - wtedy praca będzie szła o wiele sprawniej. Przyda się także ściereczka do wycierania szyb w samochodzie, a także płyn do mycia. W tym miejscu warto wspomnieć, że nie musi być to specjalny preparat odpowiedzialny za mycie karoserii. Wystarczy zwykły płyn do mycia naczyń, który także fantastycznie wywiązuje się ze swojej roli.

 

Jak skutecznie wysprzątać i wyczyścić samochód?

Jeśli zgromadziliście już niezbędne pomoce, możecie przystąpić do działania. Najpierw należy opłukać całą powierzchnię auta. Wszystko po to, aby pozbyć się małych oraz średnich zabrudzeń i zmniejszyć te największe. Warto wykonać tę czynność powoli, ale precyzyjnie. Dzięki temu, późniejsza praca będzie o wiele łatwiejsza. W dalszej kolejności powinniście przejść do umycia kół samochodu. W tym celu należy użyć gąbki. Kluczowe jest to, aby co jakiś czas wycisnąć gąbkę. Wszystko po to, aby zabrudzenia nie były przenoszone na kolejne elementy. Następnie należy czystą gąbką wyszorować całą karoserię. Trzeba się jednak przyłożyć do tej czynności, aby nic nie porysować. Potem konieczne jest wysuszenie całej powierzchni. Warto też wypolerować wszystkie elementy. Nie można jednak zapominać o jednej rzeczy. Trzeba to robić środkiem, który jest do tego przeznaczony. W przypadku plastikowych części też należy użyć właściwych preparatów. W dalszej kolejności należy nałożyć wosk oraz umyć szyby. Dobrze byłoby też użyć odkurzacza. Wówczas samochód będzie wysprzątany i wyczyszczony.

 

Sprzątanie samochodu - komu zlecić?

Nie macie wystarczającej ilości czasu, aby to zrobić albo po prostu nie posiadacie właściwego sprzętu? Z pomocą przychodzą Czyściochy -  firma sprzątająca z Poznania, która oferuje nie tylko sprzątanie biur. Jest to wspaniała alternatywa dla wszystkich osób, które są zabiegane i nie mogą zagwarantować sobie, że ich pojazd dwuśladowy będzie zawsze czysty i wysprzątany.

24.Październik.2016

Jak usunąć plamy z czerwonego wina?

Czerwone wino jest jednym z bardziej lubianych alkoholi. Przepadają za nim nie tylko mężczyźni, ale przede wszystkim kobiety. Jest to na pewno idealne uzupełnienie romantycznej kolacji. Niestety, czasami zdarzają się niesprzyjające okoliczności i wino zostaje rozlane. Trzeba podkreślić, że plamy z tego rodzaju alkoholu są relatywnie trudne do usunięcia. Niektórzy od razu poddają się i uważają, że kompletnie nic nie są w stanie z tym zrobić. Na szczęście jednak żyjemy w XXI wieku, gdzie człowiek jest w stanie sobie poradzić nie z takimi kłopotami. Co zatem trzeba zrobić, aby uporać się z tym problemem?

 

Usuwanie plam z czerwonego wina - najważniejsze kroki

Zastanawiacie się co zrobić, aby szybko poradzić sobie z plamami z czerwonego wina? Najważniejsze to błyskawicznie podjąć odpowiednie decyzje. Nie można pozwolić, aby plama wyschła. Następnie należy namoczyć zabrudzone miejsce. Firma sprzątająca z Poznania bardzo często musi radzić sobie z właśnie z takimi przypadkami. Na szczęście pracują tam fachowcy, którzy wiedzą, jak się z tym w mig uporać. Oczywiście, przed rozpoczęciem czyszczenia należy delikatnie przyłożyć ręcznik kuchenny lub inny materiał do plamy. Wszystko po to, aby rozlany napój wchłonął się. Kolejnym krokiem jest użycie odplamiacza. Dobrym rozwiązaniem jest sól lub soda oczyszczona. Kiedy plama zostanie usunięta, trzeba wyprać materiał w niskiej temperaturze. Poza tym konieczne jest końcowe sprzątanie, aby wszystko wróciło do pierwotnego porządku.

 

Jak usunąć plamy z delikatnych materiałów?

Niestety, w przypadku pewnych plam samodzielne działanie może okazać się niewystarczające. Dzieje się tak jeśli mamy do czynienia z delikatnymi materiałami, jak wełna czy jedwab. Wtedy pomocna będzie firma sprzątająca z Poznania, która perfekcyjnie poradzi sobie z tym kłopotem. Dlaczego jednak warto oddać to w ręce profesjonalistów? Mają oni środki, które pozwolą w 100% uporać się z plamami, ponieważ domowe sposoby mogą nie okazać się do końca skuteczne. Tak czy siak trzeba jednak zwilżyć zalane miejsca oraz nie dopuścić do ich wyschnięcia przed czyszczeniem.

 

Jak usunąć plamy z dywanów?

Wydaje Wam się, że samo sprzątanie jest trudne? W takim razie pewnie nie mieliście jeszcze do czynienia z usuwaniem plam z dywanów. Ta czynność wymaga jeszcze więcej zaangażowania. Najważniejsze jest, aby nałożyć na plamę czystą ściereczkę - żeby materiał wchłonął rozlany trunek. Potem trzeba użyć specjalnego odplamiacza do dywanów, albo soli (ewentualnie sody oczyszczonej). Warto skorzystać z gąbki lub czystego ręcznika i usunąć nadmiar wilgoci z dywanu. Pamiętajcie, że trzeba rozsypać sól bezpośrednio w miejsca, gdzie znajduje się plama. To pozwoli na wchłonięcie wszelkich zabrudzeń. Następnie pozostaje już tylko sprzątanie, czyli użycie odkurzacza i dokładne usunięcie użytego środka i pozostałych zabrudzeń.

 

Firma sprzątająca z Poznania - najlepsza opcja na wszystkie plamy z wina

Można z tym faktem radzić sobie samodzielnie, ale bez odpowiedniej wiedzy i cierpliwości nie będzie to łatwe. Warto zatem skorzystać z pomocy fachowców, którzy doskonale wiedzą, jak się z tym wszystkim uporać. Firma oferujące sprzątanie biur ma w tym aspekcie też bardzo duże doświadczenie i skuteczność na najwyższym możliwym poziomie.

30.Wrzesień.2015

Usuwanie plam i zabrudzeń

Usuwanie plam

Pamiętajcie, najważniejsza zasada – nie prasuj wypranych plam!!! Wtedy je tylko niepotrzebnie utrwalisz. Jak zatem postępować?? Pierz do skutku.

Wybielanie plam

Wybielać plamy możemy rozpuszczalnikiem, lub innym środkiem, który skutecznie usunie naszą plamę.

Po wybielaniu należy wysuszyć miejsce po plamie (najlepiej suszarką) by nie zostawić białej „otoczki”. Jeśli plama nie zeszła spróbować można domowego sposobu z pastą do zębów.

Nanieść pastę do zębów na plamę, dać jej wyschnąć a następnie wyszczotkować. Często pomaga!

Jak usunąć plamy z atramentu?

Jest to możliwe! Zamocz plamę w gorącej wodzie z solą. Odczekaj i wypierz.

Drugi sposób – polej plamę spirytusem, bądź sokiem z cytryny.

Jeśli plama z atramentu znajduje się na dywanie – wylej na nią mleko i posyp solą. Odczekaj 1-2 godziny i usuń sól mokrą gąbką z dodatkiem mydła lub płyny do prania.

Jeśli atrament został wylany na meble – bez mniejszego problemu usuniesz je sokiem z rabarbaru!

Plamy z wina:

Plamy z czerwonego wina usuniemy solą! Posyp miejsce solą – dość grubo – a następnie wypierz gorącą wodą.

Buraczki

Tutaj pomoże nam zimna woda i dłuuuugie moczenie! Jeśli plama jest „stara” należy ją posypać boraksem (boraks jest solą sodową słabego kwasu borowego) i pozostawić na cała noc.

Cola – Coca – Pepsi

Najłatwiejsza do usunięcia plama. Świeżą plamę traktujemy czystą wodą i już. Stara plama – zamaczamy w wodzie mineralnej, dodajemy proszek do prania i moczymy.

Curry

Curry – przyprawa. Świeżą plamę z curry namocz w ciepłej wodzie i następnie natrzyj spirytusem.

Jeśli plama jest na delikatnej tkaninie – użyj do nacierania tamponik z waty. Następnie pierzemy.

Jeśli ten sposób nie pomoże można spróbować namoczyć plamę w benzynie do czyszczenia.

Czarna jagoda

Plama z owoców – często dość trudna do usunięcia. Na takie plamy dobrze działa ocet. Moczymy tkaninę w wodzie z octem przez przynajmniej 2 godziny. Jeśli plama jest na materiale z lnu namaczamy tkaninę w kwaśnym mleku. Z wełny plamy usuniemy sokiem z cytryny, z jedwabiu zaś spirytusem. Stare plamy z czarnej jagody wystawiamy na słońce.

Czekolada

Chyba najczęstsza plama, kiedy się ma dzieci. Najlepiej jest namoczyć plamę w mleku a następnie wyprać w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła. Dobrym i sprawdzonym sposobem jest papka z złotka i gliceryny. Nałożyć powstałą substancję na plamę i pozostawić na kwadrans. Zmyć wodą i wyprać.

Dłonie od buraków, marchwi czy owoców

Dobrze jest przed obieraniem warzyw czy owoców natrzeć ręce octem lub cytryną, a po pracy umyć dłonie wodą z mydłem.

Farby i flamastry

Plamy takie usunąć można na kilka sposobów:

  1. farby pastelowe – plamy po nich usuniemy alkoholem metylowym

  2. farby olejne – czyścimy benzyną do czyszczenia a następnie długo moczymy i pierzemy

  3. farby celulozowe – usuniemy wywabiaczami do celulozy, ale uwaga – nie używamy ich do prania tkanin wiskozowych

  4. emulsja – szybko zmywamy gdy są jeszcze mokre, a gdy wyschną to niestety ale ich już nie usuniemy!!!

  5. Flamastry – spieramy plamę mydłem lub pierzemy w glicerynie, następnie pierzemy jak zwykle. Jeśli nadal jest plama – usunąć możemy spirytusem metylowym.

Guma do żucia

Najprostszym sposobem na usunięcie gumy do żucia jest natrzeć miejsce zmywaczem do paznokci lub czystym acetonem.

Można również zamrozić plamę kostką lodu a następnie ją zeskrobać.

Herbata – plamy po herbacie

Plamę po herbacie usuniemy woda utlenioną z dodatkiem amoniaku. Nacieramy plamę i pozostawiamy na 10 minut, następnie pierzemy w pralce. Stare plamy można natrzeć szarym mydłem. Tak samo postępujemy jeśli chcemy usunąć plamę z kawy.

SZYBKI KONTAKT:

 +48 516-147-919

e-mal: czysciochy@czysciochy.pl

 https://www.supportit.com.pl